- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > توانبخشی ورزشی/توانبخشی اندام فوقانی


توانبخشی سندرم خروجی قفسه سینه

کشش عضلات اسکالن گردن
این کشش عضلات گردن که متصل به دنده شما می باشد را تحت تاثیر قرار می دهد. در موقعیت عمودی نشسته ، دو دست خود را در پشت خود بگیرید ،شانه سمت چپ خود را کمی پایین بیاورید و در همان حال سر خود را به سمت راست امتداد دهید.این موقعیت را برای 15 تا 30 ثانیه حفظ کنید و سپس آنرا در سمت مقابل انجام دهید . 3 بار تکرار در هر طرف برای نیل به بهترین نتیجه لازم و ضروری است.
 
کشش عضلات پکتورالیس سینه
در گوشه اتاق یا بر روی چهارچوب درب اتاق دو دست خود را بالاتر از سر بر روی دیوار قرار دهید. به آهستگی به جلو حرکت کنید تا احساس کشش در جلوی شانه کنید. این حالت را 15 تا 30 ثانیه حفظ کنید. تکرار 3 بار.

سندرم خروجی قفسه سینه

ورزش و سیستم اسکلتی - عضلانی

 
فشار به کتف
در حالی که نشسته یا ایستاده اید کتف های خود را به یکدیگر نزدیک کنید و این حالت را شانه تان را برای 5 ثانیه نگه دارید.این حرکت را 30 بار تکرار کنید و پس از هر 10 بار تکرار یک دقیقه استراحت کنید.

بازو باز در کنار دیوار
در حالت نشسته یا ایستاده باسن خود را به دیوار بچسبانید ,آرنج ها و مچ خود را به دیوار قرار دهید. به آهستگی آرنج و دست را به اندازه ای که می توانید در حالی که در تماس با دیوار باشند رو به بالا بکشید  . 3 مجموعه از 10 حرکت متوالی را انجام دهید.
 
کشش قفسه سینه
در حالی که روی یک صندلی نشسته اید دو دست خود را در پشت سر بگیرید.به آرامی به عقب خم شوید بطوریکه صورت شما به سقف نگاه کند. تکرار 10 بار این حرکت لازم است. این کار را چندین بار در هر روز انجام دهید.
ورزش درمانی درد های کتف
ورزش افزایش دهنده دامنه حرکت شانه
آسیب ورزشی شانه و بازو

کشش مخصوص قایقرانی
مطابق شکل بر روی صندلی نشسته و یک کش الاستیک مخصوص تمرین  ( که آنرا می توانید از داروخانه های معتبر و فروشندگان لوازم ارتوپدی معتبرتهیه کنید ) را که در امتداد چشم ها بر روی دیوار نصب کرده اید را بکشید . در حین کشش باید بازو صاف و در امتداد شانه باشد و ساعد در پایان حرکت باید با بازو زاویه نود درجه بسازد همچنین در پایان حرکت باید کتف ها به هم نزدیک شوند.10 بار این حرکت در هر ست لازم است.این تمرین در سه ست یعنی مجموعا 30 بار تکرار انجام می شود.

بالا بردن دست در حالت خوابیده به شکم
بر روی یک سطح سفت به شکم دراز بکشید و یک بالش نازک را زیر قفسه سینه خود قرار دهید .دستها را به حالت کشیده در طرفین خود طوی قرار دهید که کف دست شما به جلو نگاه کند و ششست شما به سمت سقف باشد.به آرامی دست را تا حد امکان به بالا بیاورید و همزمان سعی کنید دو کتف را به هم نزدیک کنید.تکرار سه ست 15 تایی از این تمرین را توصیه می کنیم

دکتر دانیال شریفی رضوی

 

 


چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ