- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار همایش و کنگره ها


روز شمار پيکارهاي کشتي قهرماني جهان - دانمارک
 
 
از امروز تا روز 21 سپتامبر سال 2009 ميلادي برابر با روز 30 شهريور ماه، زمان آغاز رسمي پيکارهاي کشتي آزاد، زنان و فرنگي قهرماني سال 2009 بزرگسالان جهان در شهر "هرنينگ" دانمارک، فقط 16 روز فرصت باقي مانده است.
به گزارش ايرنا،‌ در فاصله 16 روز مانده به زمان آغاز پيکارهاي کشتي قهرماني سال 2009 بزرگسالان جهان، تيم هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي ايران با ترکيبي کامل در حال سپري کردن هفته هاي پاياني اردوهاي آماده سازي خود هستند تا بتوانند با آمادگي کامل در اين مسابقه ها حاضر شوند.
در همين راستا، روز پنجشنبه يک جلسه توجيهي از سوي دکتر "بهمن ميرزايي" رييس کميته بدنسازي فدراسيون کشتي و با همکاري دکتر خسرو ابراهيم و دکتر خداياري دو تن از اساتيد دانشگاه با هدف بررسي طراحي تمرينات هفته هاي پاياني کادرهاي فني تيم هاي ملي کشتي ايران اعزامي به دانمارک تشکيل شد.
متاسفانه "محمد بنا" سرمربي و هيچ کدام از اعضاي کادر فني تيم ملي کشتي فرنگي ايران در اين جلسه حضور نداشتند.
ايکاش بودند و برنامه هاي تدوين شده از سوي کادر فني تيم ملي کشتي فرنگي را با ساير افراد متخصص در امر طراحي تمرينات درميان مي گذاشتند و شايد هم به نتايج بهتري مي رسيدند که متاسفانه اينطور نشد.
به هر صورت، اين جلسه با حضور "غلامرضا محمدي" و "محسن کاوه" سرمربي و مربي اول تيم ملي کشتي آزاد ايران برگزار شد که به گفته محمدي، دستاورهاي خوبي نيز براي کادر فني اين تيم داشت.
آخرين مرحله اردوي آمادگي تيم ملي کشتي آزاد ايران از روز 10 شهريور ماه که همزمان با انتخاب ملي پوشان دو وزن 55 و 84 کيلوگرم بود، آغاز شده و تا روز 27 شهريور ماه، زمان اعزام به دانمارک بدون وقفه ادامه خواهد داشت.
تمرينات تيم ملي کشتي آزاد ايران در سه مرحله 6، 5 و 5 روزه انجام خواهد شد که در راستاي همين برنامه، اين تيم بعدازظهر روز جمعه، تمرين کشتي را در برنامه داشت و در فاصله باقيمانده تا مسابقه هاي جهاني دانمارک نيز تمرينات کشتي گيران، هماهنگ با زمان محل برگزاري مسابقات يعني از ساعت 13 به بعد برگزار خواهد شد.
به گفته غلامرضا محمدي سرمربي تيم ملي کشتي آزاد ايران، هر هفت ملي پوش اين تيم در کمال سلامت و آمادگي به سر مي برند و هيچ کدام با مشکل خاصي مواجه نبوده و در حال سپري کردن آخرين مراحل آماده سازي خود هستند.
اعضاي تيم ملي کشتي آزاد ايران، حسن رحيمي در وزن 55 کيلوگرم، مراد محمدي در 60، مهدي تقوي در 66، صادق گودرزي در 74، احسان لشگري در 84، سعيد ابراهيمي در 96 و فردين معصومي در وزن 120 کيلوگرم خواهند بود.
پرواز اين تيم به دانمارک، بامداد روز 27 شهريور ماه با شرکت هواپيمايي ترکيش اير و از طريق شهر استانبول ترکيه صورت خواهد گرفت.
ترکيب نهايي تيم ملي کشتي فرنگي ايران به سرمربيگري محمد بنا، چند روز زودتر از تيم ملي کشتي آزاد ايران بسته شد تا ملي پوشان کشتي فرنگي بتوانند با خيالي راحت در دو سه هفته باقيمانده تا آغاز مسابقه هاي جهاني، تمرين کنند.
به گفته محمد بنا سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان ايران، اردوي آماده سازي اين تيم، از فردا/يکشنبه/ با حضور هر 7 ملي پوش انتخاب شده براي اعزام به جهاني 2009 به طور رسمي در خانه کشتي آغاز مي شود و سپس تا روز 17 شهريور ماه، 15 کشتي گير دعوت شده ديگر نيز، خود را به سرپرست اردو معرفي خواهند کرد.
بنا گفت: تمرينات 7 روز نخست اردو با شدت زياد، اما حجم کم انجام مي شود و پس از آن در روزهاي باقيمانده که کشتي گيران بايد در شرايط مسابقه و کاهش وزن قرار گيرند، فشار تمرينات کمتر خواهد شد.
وي يادآور شد: از روز 11 شهريور ماه تمام حاضران در اردو پس از انجام تمرينات تدوين شده به مدت سه روز به مرخصي رفتند تا پس از چند روز استراحت و تجديد قوا، دوباره به اردو برگردند که از فردا ملي پوشان در اردو حاضر مي شوند و بقيه هم در فاصله يکي دو روز به حاضران در اردو ملحق خواهند شد.
بنا خاطرنشان کرد: در آخرين هفته باقيمانده تا آغاز مسابقات قهرماني جهان به جز ملي پوشان، تنها 7 يا 8 کشتي گير ديگر در اردو باقي خواهند ماند و بقيه چون برنامه هاي تمريني اردو با وضعيت آنها هماهنگ نخواهد بود، اردو را ترک خواهند کرد.
بنا گفت: در مدت باقيمانده، کادر فني تلاش خواهد کرد با آناليز فيلم حريفان درجه يک ملي پوشان ايران، آنان را با تاکتيک ها و تکنيک هاي مورد نياز براي مقابله با حريفان آماده کند.
اعضاي تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان ايران را حميد سوريان در وزن 55 کيلوگرم،‌ اميد نوروزي در 60، افشين بيابانگرد در 66،‌ فرشاد عليزاده در 74، حبيب الله اخلاقي در 84، امير علي‌اکبري در 96 و مسعود هاشم‌‌ زاده در وزن 120 کيلوگرم تشکيل مي دهند که از فردا در اردوي پاياني اين تيم حاضر مي شوند.
تيم ملي کشتي فرنگي ايران، روز 29 شهريور ماه، تهران را به مقصد دانمارک ترک خواهد کرد تا در روزهاي 2 تا 5 مهر ماه در مسابقات جهاني سال 2009 در شهر "هرنينگ" اين کشور شرکت کند.
در مورد ساير تيم هاي برتر کشتي جهان نيز بايد گفت که کشورهاي صاحب نام در کشتي جهان، رفته رفته، ترکيب تيم هاي ملي خود را که تلفيقي از ستاره ها و چهره هاي جوان هستند، معرفي مي کنند.
از آن جمله بايد به دو تيم مطرح روسيه و جمهوري آذربايجان اشاره کرد که در روزهاي اخير، نفرات موردنظر خود را براي شرکت در پيکارهاي کشتي قهرماني سال 2009 بزرگسالان جهان در دانمارک اعلام کردند.
ترکيب تيم هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي آمريکا از قبل مشخص شده بود و تيم هاي کوبا، اوکراين، ژاپن و چند تيم ديگر نيز نفرات خود را معرفي کردند.
مسابقه هاي کشتي آزاد، زنان و فرنگي قهرماني سال 2009 بزرگسالان جهان به طور رسمي از روز 30 شهريور ماه آغاز مي شود و تا روز 5 مهر ماه ادامه خواهد داشت.
علاقه مندان توجه داشته باشند که مراسم وزن کشي سه وزن نخست رقابت هاي کشتي آزاد، روز يکشنبه 29 شهريور ماه انجام مي شود و حسن رحيمي در 55، مهدي تقوي در 66 و سعيد ابراهيمي در 96 کيلوگرم براي تيم ملي کشتي آزاد ايران روي باسکول خواهند رفت.
رقابت هاي کشتي آزاد نيز از ساعت 13 روز دوشنبه 30 شهريور ماه به وقت محلي و 30/15دقيقه به وقت تهران آغاز خواهد شد.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ