- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار همایش و کنگره ها


دربي ميلانو؛ تحقير آث ميلان پيش چشم نخست وزير
 
تيم فوتبال آث ميلان ايتاليا شب گذشته و در جريان دربي شهر ميلان برابر همشهري خود اينترميلان تحقير شد.
به گزارش ايرنا، تيم هاي همشهري ميلان و اينتر در جريان هفته دوم از رقابت هاي ليگ فوتبال ايتاليا (کالچيو) در حضور 80 هزار تماشاگر به مصاف يکديگر رفتند.
اين ديدار در حالي برگزار شد که ميلان در هفته نخست برابر سيه نا با حساب دو بر يک به پيروزي دست يافت تا با روحيه ي بالا آماده بازي دربي شود و اينتر با تساوي يک بر يک مقابل تيم تازه صعود کرده باري، مورد انتقادت کارشناسان بود.
ميلان در ابتداي فصل سرمربي خود "کارلو آنجلوتي" را از دست داد و اين مربي موفق راه چلسي را در پيش گرفت و از سوي ديگر کاکا هافبک برزيلي ميلان نيز به رئال مادريد پيوست تا از همان روز نگراني هواداران متعصب ميلان آغاز شود.
مسوولان باشگاه ميلان خيلي سريع دست به کار شده و "لئوناردو" هافبک سابق برزيلي خود را که چند سال به عنوان مشاور باشگاه فعاليت مي کرد به سمت سرمربي تيم معرفي کردند.
لئوناردو بدون هيچ سابقه مربيگري هدايت يکي از بزرگترين باشگاه هاي فوتبال جهان را به دست گرفت تا در واقع مسوولان ميلان براي رهايي از ناکامي هاي چند سال اخير، راه بارسلونا را پيش گرفته و به مربي جوان خود اعتماد کنند.
آث ميلان در همان بازي هاي دوستانه پيش از فصل نشان داد که از نظر بازيکن با کمبودهاي زيادي مواجه است و در نقاط مختلف ضعف هاي فراواني دارد.
با خروج کاکا از "سن سيرو"، ميلان ديگر ستاره بزرگي ندارد که در مواقع لزوم تيم را از شرايط بحراني خارج کند، چراکه رونالدينيو به طور کامل از شرايط ايده آل به دور است و ساير بازيکنان نيز به دليل نزديک شدن به سن بازنشستگي از کارايي لازم برخوردار نيستند.
اما "سيلويو برلوسکوني" نخست وزير ايتاليا و مالک باشگاه آث ميلان و "آدريانوگالياني" مدير باشگاه به هيج عنوان انتقادات پيش از فصل در خصوص انتخاب سرمربي بي تجربه و بازيکنان پابه سن گذاشته را نپذيرفته و تيم خود را از برترين هاي اروپا مي دانند.
انتخابات اشتباه برلوسکوني و معاونش در دربي ميلان به طور کامل مشهود شد و آث ميلان در حالي که ميزبان همشهري خود اينتر بود با شکست تحقير آميز مواجه گرديد.
ورزشگاه سن سيرو 80 هزا تماشاگر را در خود جاي داده بود که آث ميلان به دليل ميزباني، 70 درصد از جايگاه ورزشگاه را به خود اختصاص داده بود.
زماني که سوت آغاز بازي توسط "روزلي" داور دربي زده شد، کارگردان ايتاليايي چهره آقاي نخست وزير و مالک باشگاه ميلان را به تصوير کشيد که خيلي مغرورانه در جايگاه ويژه نشسته و انتظار درخشش تيم خود را مي کشيد.
اما چهره ي برلوسکوني هرچه از زمان بازي مي گذشت درهم رفته تر مي شد، چراکه پيرمردهاي آث ميلان برابر جوانان اينتر و سرمربي کاربلد آن "خوزه مورينيو" هيچ حرفي براي گفتن نداشته و در پايان با حساب 4 بر صفر شکست خوردند تا يکي از سنگين ترين شکست هاي تاريخ خود را در دربي ميلان متحمل شوند و باعث تحقير نخست وزير و مالک آث ميلان برابر موراتي مالک اينتر شوند.
اين شکست تبعات سنگيني براي" لئوناردو" سرمربي جوان ميلان خواهد داشت و حتي مي تواند جايگاه "آدريانوگالياني" معاون و دوست صميمي "برلوسکوني" را به خطر بياندازد.
اينترميلان چهار سال پياپي عنوان قهرماني "کالچيو" را به دست آورده و ميلاني ها تنها نظاره گر اين موفقيت ها بوده اند که اين مساله براي هواداران متعصب آث ميلان قابل تحمل نيست.
به نظر مي رسد مسوولان و کادر فني ميلان براي نجات از اين شرايط بايد هرچه سريعتر دست به کار شده و تيم پابه سن گذاشته و از کادر افتاده خود را دگرگون کنند.
گاتوسو، آمبروزيني، نستا، فاوالي، زامبروتا، کالاچ، ديدا، آبياتي، پيرلو، اينزاگي، سيدورف، يانکولوفسکي و کالادزه نفراتي از تيم آث ميلان هستند که همگي بالاي 30 سال سن دارند و اکثريت آنان ترکيب اصلي تيم را تشکيل مي دهند.
سن بالاي ميلاني ها باعث شده تا در چهار سال اخير در هيچ جام داخلي و اروپايي موفق نباشند و همواره رقابت قهرماني را به حريفان خود واگذار کنند و با اين اوصاف نبايد در اين فصل نيز به پيرمردهاي ميلان اميدي داشت و هوادارن آنان بازهم بايد شاهد پيروزي هاي پياپي رقيب ديرينه خود يعني اينتر باشند.
اين در حاليست که اينتري ها طي سال هاي گذشته با هزينه هاي فراوان به قدرت اول فوتبال ايتاليا تبديل شده و گوي سبقت را به طور کامل از آث ميلان و يوونتوس ربوده اند.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ