- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > رشته های ورزشی/ژیمناستیک


پدرو مادر ژیمناست چه کاری را باید انجام دهند ؟

خوب ، اولین کار این است که شما بتوانید از وقوع آسیب پیشگیری کنید اما این موضوعی است که بعدا ً مطرح می شود . مثل یک ژیمناست ، شما مجبورید که از ژیمناستیک که یک ورزش پرتقاضا است,  آگاه باشید . آیا شما میدانید که اغلب صدمه هایی که ژیمناست ها می بینند مثل صدمه هایی است که بازیکنان فوتبال می بینند ؟

در حالی که آسیب ها قسمتی از ژیمناستیک هستند و رهبری آنها مشکل خواهد بود ، راههایی وجود دارد که شما می توانید بدترین آنها را از خود دفع کنید . این سنجش ایمن از بدن و هوشیاری ذهنی ، قدرت کافی عضلات و حالت ارتجاعی تمام این ها با ارتباط بین مربی ، ژیمناست و شاگرد واضح می شود .

این مهم است که ژیمناست بداند که او چه کاری انجام می دهد . ژیمناست نباید برای انجام حرکاتی که هنوز تمرین نکرده است تلاش کند ، به خاطر این که آنها دچار ترس می شوند ، یا به خاطر این که بعضی از ژیمناست های دیگر می توانند آن حرکت را انجام دهند یا حتی تحت تأثیر مربی شان هستند . با مربی درباره ترس تان صحبت کنید و مطمئن شوید که نگرانی تان را درک می کند . مطمئن شوید که مربی خطرات ورزشی برای ورزشکاران را تشخیص می دهد و کارهایی را برای کاهش آنها انجام می دهد . بفهمید آیا او می داند که چه کاری در مواقع اورژانسی انجام دهد و او را کنترل کنید و ببینید آیا در سالن جعبه کمک های اولیه وجود دارد .

 

 

 اهمیت دارد که آیا تلفنی برای تماس با اورژانس وجود دارد . مربی برای یاد دادن اصول پایه ژیمناستیک و مهارت های خاص به ژیمناست مسئول است و باید بداند که چگونه به طور مناسب آن را اجرا کند ژیمناست همچنین باید بیاموزد که چگونه بدنش را با ایمنی حرکت دهد تا از آسیب در مواردی که نمی تواند با تکنیک کاری را انجام دهد پیشگیری کند . ببینید آیا در طی تمرین برای او روشن است و برای او اثبات شده است . یک چیز دیگر برای ژیمناست این است که باید بداند چگونه سراسر بدنش را برای انجام حرکت هماهنگ حرکت دهد . برای مثال ؛ اگر او در نیمه پیچ است باید بداند که آیا به مقدار کافی پیچیده است یا کم یا زیاد پیچیده است . اگر او شیرجه می زند ، او باید بداند چه مقدار بچرخد ، بنابراین او می تواند فرود صحیحی داشته باشد . از جهت یابی بدنش در تمام زمان ها آگاه باشد تا از آسیب های بالقوه حفظ شود . در بیشتر زمان ها ، آسیب ها اتفاق می افتد ، زیرا بعضی عضلات در اجرا درگیر هستند و قدرت شان برای مقاومت کردن در مقابل فشار وارد شده بر روی مفاصل کافی نیست .

این اتفاق اغلب برای بچه هایی که استخوان هایشان در حال رشد است می افتد. بیشتر آسیب ها ، اسپرین یا پیچ خوردگی قوزک پا هستند که در زمانی اتفاق می افتند که عضلات کوچک اما حیاتی از ساق پا دور می شوند که تشک به مقدار کافی در زیر مفاصل محکم نیست . برای پیشگیری از اسپرین و پیچ خوردگی ساق پا عضلاتی که مفصل را فرا گرفته اند باید منظما ً تمرین داده شوند . مطمئن شوید که مربی شرایط تمریناتی که در مچ پا درگیر هستند را در حد کافی اجرا می کند. سرانجام ، مهم است که خطوط ارتباط و آگاهی باید بین ژیمناست ، مربی و گروهش حفظ شود .

 مطمئن شوید که برای هرکسی آشکار است که ژیمناست چه کارهایی باید انجام دهد . اگر مربی یک چیز را آموزش می دهد و ژیمناست آن چیز را به سختی می فهمد ، او ممکن است اجرا برایش سخت باشد و مربی اش ممکن است نتواند این موضوع را بفهمد . ژیمناست باید هم چنین نسبت به اطرافیانش هوشیار باشد و بداند که تیم دیگر چه چیزی را انجام می دهد . آگاه نبودن از چیزی که در اطرافش اتفاق می افتد می تواند باعث برخورد شود که این یکی از موارد آسیب است .

زهرا بیات

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ